Najczęstsze pytania

Typowy dzień na spływie kajakowym Akcji Lato to około pięć godzin płynięcia, z przerwami na posiłki, odpoczynek, zwiedzanie okolicznych atracji. Zdecydowanie dasz sobie z tym radę.

W spływach Akcji Lato zazwyczaj bierze udział ok. 15-20 osób oraz instruktorzy – doświadczeni kajakarze, członkowie WAKK Habazie.Na spływach kajakowych Akcji Lato sa dwie lub trzy osoby kadry, doświadczoni kajakarze z WAKK Habazie.

Spływy rozpoczynają się często z dala od „cywilizacji” i głównych szlaków komunikacyjnych. Przed spływem rozsyłamy uczestnikom wszelkie potrzebne informacje i pomagamy zorganizować wspólne podróże.

Na spływie tygodniowym posiłki jemy wspólnie i przygotowujemy je w systemie zmianowym. Jest to doskonała okazja do poznania innych uczestników spływu i integracji grupy. Jedzonko gotowane jest na ognisku, i od razu uprzedzam niedowiarków, że nie jest to kiełbasa na patyku. Przykładowe menu z poprzednich edycji Akcji Lato: pstrąg z ziemniakami, szaszłyki, naleśniki i inne smakołyki, także w wersji wegetariańskiej. Codziennie przygotowujemy wspólne śniadanie, przekąski spożywane w trakcie spływu, ciepły i pożywny obiad na kolejnym biwaku, smakołyki z ogniska przez resztę wieczoru.

Chociaż bardzo lubimy pływać, to wiadomo, że nie można robić tego cały czas. Dlatego też po dwóch, trzech dniach spływu, jest przerwa i jeden dzień odpoczynku. W tym czasie organizowujemy zawody i zabawy na wodzie. Kolejną atrakcją są leśne sauny parowe, w których można zrelaksować się po dniu wiosłowania. Każdego dnia wieczorem siedzimy przy ognisku, śpiewamy, rozmawiamy i dobrze się bawimy. Więcej o atrakcjach przeczytaszw zakładce Spływy.

Zapewne przeglądając oferty różnych spływów zwróciłeś uwagę na różnice w cenie. Nie twierdzimy, że jesteśmy najtańsi, lecz z całą pewnością możemy stwierdzić, że nie znajdziesz tańszego spływu z pełnym wyżywieniem oraz z tak profesjonalnymi intruktorami . Na naszych spływach jedzenie przygotowywane jest wspólnie i jest przez to zdecydowanie tańsze niż jedzenie kupowane na własną rękę. Jeśli nadal uważasz że mamy drogie spływy, to specjalnie przygotowaliśmy ofertę na spływy bez zorganizowanego wyżywienia. W ten sposób zawsze masz wybór i nie jesteś zmuszony do korzystania z usługi, z której ewentualnie nie chcesz korzystać.